Konservatif Diş Tedavisi

Diş Hastalıklarının Tanı ve Tedavisi

Diş yüzeyinde oluşan çürüklerin erken dönemde tedavi edilmesi ve bu sayede çürüklerin ilerlemesinin durdurularak dişin canlılığının korunmasını amaçlayan diş hekimliği dalıdır.

Dişte oluşan kaviteler çürükten temizlendikten sonra amalgam (siyah) dolgular ve kompozit (beyaz) dolgular gibi restoratif ve estetik materyallerle doldurulur.

Tedavi seçenekleri:

  • Komposit dolgular: Ön ve arka grup dişlerde kullanılan polimer esaslı estetik, diş rengindeki dolgulardır. Komposit dolgular hazırlanan kaviteye tabaka tabaka yerleştirilip özel ışık altında sertleştirilir.
  • İnley ve onley: Ölçü alınarak labaratuvar ortamında hazırlanan porselen dolgulardır.Hazırlanan dolgu özel yapıştırıcılarla kaviteye yapıştırılır.
  • Amalgam dolgular: Civanın, gümüş, kalay ve bakır ile karışımından meydana gelen metal renkli dolgulardır. Renk açısından estetiği karşılamadığı için günümüzde pek fazla tercih edilmez. Antalya konservatif diş tedavisi ile ilgili her türlü sorunuz için bize mail atabilirsiniz.
antalya konservatif

Endodonti

Derin bir çürük, dişte meydana gelen bir travma ya da kırık gibi sebeplerle dişte kanal tedavisi endikasyonu oluşabilir.Endodontik tedavi dişin pulpası olarak adlandırılan sinir ve damarsal yapıdan oluşan dişin özü ve periapikal doku hastalıklarıyla ilgilenen ve bunların tedavilerini içeren diş hekimliği alt dalıdır. Kanal tedavisinin amacı enfekte olmuş hasarlı pulpa dokusunu çıkartarak dişi kurtarmak, iltihap oluşmuşsa tedavi etmek ve boş kanalları özel bir dolgu maddesiyle doldurmaktır. Kanal tedavisi - endodonti ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya korservatif diş konusunda her türlü sorununuz için iletişime geçebilirsiniz.

Hurma Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant Uygulama Merkezi

Liman Mh. 16. Sk. Demir Apt. No: 4/1-2 Konyaaltı / Antalya / Türkiye

info@hurmadis.com.tr

+90 242 259 58 53

+90 554 569 88 86

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.