Sağlık Turizmi

Antalya Sağlık Turizmi nedir?

Antalya’da hizmet veren Özel Hurma Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, konusunda eğitim görmüş hekim kadrosu, gerekli tıbbi donanımı, alt yapısı ve sağlık hizmetinin olmazsa olmazı sterilizasyon ilkelerine uygun uluslararası standartları ile hizmet vermektedir.

Özel Hurma Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, sayıları her geçen gün artmakta olan yurtdışından gelen hastalarımızın hem diş tedavilerini gerçekleştiriyor, hem de ülkemiz tanıtımına katkıda bulunuyoruz. Polikliniğimize gelmeden önce, tedavi ve fiyat bilgisi almak isteyen hastalarımız info@hurmadis.com adresine mail yolu ile bize panoramik röntgenlerini ulaştırabilirler. Hekimlerimiz tarafından incelenen röntgenleriniz ile size uygulanacak tedavi, tedavi süresi ve fiyat konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Sağlık turizmi konusunda Antalya ilinde Hastalarımızın önceden haber vermeleri durumunda, hava alanından hastanemize ya da otellerine transferlerini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca hastalarımız anlaşmalı olduğumuz 3 ila 5 yıldızlı otellerde uygun fiyat avantajları ile konaklayabilme imkânına sahiptirler. Antalya Diş turizmi, özellikle diş tedavisinin üzerine yoğunlaşılmış farklı ülkelerde, cazip fiyatlarla tedavi olmanın yanı sıra seyahat etme olanağı da sunan bir turizm çeşididir. Bu sayede Türkiye gibi bir turizm cennetinde tedavinizi olabilir aynı zamanda kısa bir tatil yapıp, ülkenize dönebilirsiniz.


Diş turizminde Antalya’yı neden seçmelisiniz?

Antalya, dünya çapında kaliteli ve deneyimli doktorların bulunduğu bir kenttir. Antalya’da gerçekleştireceğiniz tedavi ile hem Türk doktorlarından hem de cazip fiyatlardan faydalanmış olursunuz. Bunların yanı sıra, dünyanın dört bir yanında yapılan turizm amaçlı turlara katılıp Antalya’nın eşsiz kültür ve tarihini keşfetme olanağı da bulabilirsiniz. Antalya sağlık turizmi ve diş turizmi açısından kendisini kanıtlamış her türlü imkanın bulunabileceği sağlık turizmi yanında dinlenme ve tatil imkanı da bulabileceğiniz bir ildir.


İyi bir hekime nereden ulaşabilirim?

Internet kaynağı, dişleriniz için yapacağınız Türkiye yolculuğunun detayları, hazırlıkları için en iyi yollardan bir tanesidir. İnternet, diş tedaviniz için gerekli olan fiyat aralıklarına, daha önceden tedavi görmüş bireylerin tedavi fotoğraflarına ve tedaviler hakkındaki görüşlerine kolayca ulaşmanızı mümkün kılar. Antalya sağlık turizmi veya diş turizmi konusunda tecrübemize güvenebilirsiniz.


Antalya’da yaptıracağım diş tedavileri için ne kadar bütçe ayırmam gerekir?

Ayırmanız gereken bütçe ihtiyacınız olan tedaviye göre değişmektedir.


Tedavimin mükemmel olduğundan nasıl emin olabilirim?

Yıllardır hem Türkiye içerisinden hem de Türkiye dışından gelen hastalarımıza estetik diş hekimliği konusunda hizmet vermekteyiz. Bugüne kadar tedavi olan hastalarımızın tümü kendilerinden ve gülüşlerinden emin bir şekilde kliniğimizden ayrılmışlardır. Tıbbi anlamda olduğu kadar estetik anlamda da uzman doktorlarımızla verdiğimiz hizmetin en önemli güvencesi hastalarımızın memnuniyetidir.


Antalya’ya gelmeden önce tedavi planı yapma sansım var mı?

Biz hastalarımıza, yaklaşık bir zaman aralığı veriyoruz. Estetik diş hekimliğimiz tarafından bilgilendirilip, uygulanan laminate veneer tedavisi kliniğimizde 4-5 gün sürmektedir. Bunun için 5 -6 günlük bir Antalya seyahati yeterli olacaktır.


Nerede kalacağım?

Kalabileceğiniz bir eviniz ya da akrabanız yoksa sizi Antalya’nın essiz doğasında anlaşmalı olduğumuz uygun fiyatlı ve kaliteli 3 ila 5 yıldızlı otellere yönlendirebiliriz. Konaklama hizmeti isterseniz halkla ilişkiler uzmanımız size bu konuda yardımcı olacaktır. Antalya sağlık turizmi ve diş turizmi açısında tecrübesi olan bir ildir.


Ailemle birlikte gelebilir miyim?

Tabi ki. Polikliniğimize tanıdıklarınızla gelmeniz tedavi sırasında size fikir verme açısından yardımcı olabilir. Ayrıca Antalya sağlık turizmi açısından değil tarih ve kültürel olarakta sizleri cezbedecektir.


Size nasıl ulaşabilirim?

iletişim formumuzdan dilediğiniz soruları sorabilir, bilgi alabilirsiniz. Ayrıca +90 242 259 58 53 no’lu numaradan veya info@hurmadis.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.


Türkiye; Avrupa’nın yükselen yeni değeri

Türkiye iki kıtaya uzanan, 4 mevsimin yaşandığı bir cennettir. Türkiye’de kaldığınız süre boyunca sanat, tarih, arkeoloji ve doğanın keyfini çıkarabilir, umutların ve isteklerin ötesinde mutluluğu hissedebilirsiniz. Kristal berraklıkla parlayan denizi, sekiz bin km’lik kıyıları göz alabildiğince uzanır.


Antalya

Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan turizm cenneti bir ilimizdir. Antalya, dünyada ender şekilde olan tüm iklim turizmine hitap eden bir şehirdir. Kışın Toroslar ’da kış turizmi yapılırken, şehir merkezinde denize girilebilmektedir.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisini korumuş merkezi, Kaleiçi ve büyük ölçekli turizm yatırımları ile Türkiye’nin en önemli modern turizm merkezlerinden biridir.


Tedavi Süreci

  • Size en yakın bir klinikte panoramik x-ray filmini çektiriniz. CD formatında film kaydını alınız.
  • Web sitemizdeki Danışma Formunu doldurunuz veya filmi e-posta adresimize gönderiniz.
  • Filminiz diş hekimlerimiz tarafından incelenerek tahmini tedavi planınız süre ve maliyet olarak e-posta adresinize gönderilir.
  • Bu tedavi süresi boyunca zamanı çok güzel değerlendirebilmeniz için kendi imkanlarınızla hazırlayacağınız tatil ve tedavi planı yanında bizden de destek isteyebilirsiniz.Çünkü tedaviniz buna olanak vermektedir.

Sağlık Sigortaları Türkiye’de Yapılan Tedavileri Öderler Mi?

Bunun İçin

  • Hasta öncelikle bulunduğu ülkede (Almanya,Hollanda,Danimarka,Belçika,Fransa) diş muayenesine gider,
  • Diş hekimi yapılacak tedaviyi yazılı olarak bildirir,
  • Hasta bu teşhisle sigortaya başvurur,
  • Sağlık sigortası bu teşhis ile hastaya ne kadar para ödeyebileceğini hastaya belgeli olarak bildirir,
  • Hasta bu tedaviyi daha kaliteli olsun,daha rahat bir ortamda olsun diye başka yerde yaptırmak isteyebilir.Nerde yaptırırsa yaptırsın sigortanın ödeyeceği rakam değişmez.

O nedenle Yurtdışı tedavilerinde, diş hekiminiz tarafından belirlenecek olan tedavi ve masraf planının (Heil-und Kostenplan) önceden belgelendirilmesi gerekmektedir ki alacağınız ödemede sıkıntı yaşanmasın. Yurtdışında tedavinizi yaptırdıktan sonra öncelikle tedavi bedelini siz ödüyorsunuz ve alacağınız fatura ile birlikte Sağlık Sigortasına başvuruyorsunuz ve sigorta size önceden belirlemiş olduğu payı ödüyor. Bu kural tüm Sağlık Sigortası yapan Şirketler tarafından Avrupa Birliği Ülkelerinin tamamı için kabul görmektedir ancak Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde geçerli olup olmadığı ve ödeme miktarı her Sigorta Şirketi için farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden tedaviye başlamadan önce Sigorta Şirketinin müşteri ilişkileri bölümüyle görüşülmesi bu konunun netleştirilmesi kafanızdaki soru işaretlerinin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Antalya sağlık turizmi konusunda her türlü sorunuz için iletişime geçebilirsiniz.

** Unutulmaması gereken nokta, Sağlık Sigortasından geri alacağınız pay ne olursa olsun, Türkiye’de tedavi yaptırdığınızda sizin ödemeniz gereken miktar, Almanya’da tedavi yaptırıp ödeyeceğiniz size düşen paydan daha düşük olacaktır. Bu miktar özellikle daha kaliteli ve sizi daha fazla rahat ettirecek tedavilerde artmakta, kazancınız daha fazla olmaktadır. Sağlık Sigortaları genel olarak estetik ve İmplant tedavileri için bir yardımda BULUNMAMAKTADIR.

Hurma Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant Uygulama Merkezi

Liman Mh. 16. Sk. Demir Apt. No: 4/1-2 Konyaaltı / Antalya / Türkiye

info@hurmadis.com.tr

+90 242 259 58 53

+90 554 569 88 86

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.