Oral Diagnoz ve Radyoloji

Oral Diagnoz ve Radyoloji

“Oral Diagnoz ve Radyoloji” bölümünde; ağız içinin muayenesi ve röntgenler aracılığı ile detaylı olarak incelenmesi sonrasında teşhis konulması işlemleri gerçekleştirilir.

Ağız içi rahatsızlıklarının nedeninin tespit edilmesinin yanı sıra ileride ortaya çıkabilecek hastalıklar için de ön teşhis işlemleri gerçekleştirilir. Erken teşhis ile koruyu ve önleyici tedaviler ile sorunların en aza indirgenmesi amaçlanır.

Teşhis ve Tedavi

“Oral Diagnoz ve Radyoloji” bölümü; ağız içi ve dışı tüm görüntüleme teknikleri ile; doğru teşhis ve tedavi uygulamalarına yardımcı olmaktadır.Polikliniğimizde hastaların kayıtları alındıktan sonra, detaylı ağız içi muayeneleri ayrıntılı olarak yapılmaktadır. Muayene sonrası teşhis için gerekli olan görüntüleme tekniklerinin bir ya da birkaçı kullanılarak uygun olan tedavi planı hazırlanmaktadır.

antalya oral diagnoz

Tedavi Yöntemleri


Radyoloji

Ağız içi görüntüleme sistemleri ile özellikle sert dokulara sahip olan çene kemiği ve diş rahatsızlıklarının teşhis ve tedavilerini kolaylaştırmakta ve hekimlere yardımcı olmaktadır. Son teknolojik gelişmelerle birlikte en sık kullanılan ağız içi görüntüleme sistemleri; “Ağız İçi Kamera” , “Panoramik Röntgen” , “Periapikal Röntgen” , “Dijital Röntgen” , “Bilgisayarlı Tomografi”.

Ağız İçi Kamera

Ağız içi muayenede kullanılan kamera ile; diş çürüklerinden, dolgulara, köprü ve kuronlara kadar tüm dişler detaylı olarak hasta ve hekim tarafından görülebilmektedir. Hasta ve hekimin ekran aracılığı ile gördüğü sistem sayesinde dişler tüm detayları ile incelenerek teşhis ve tedavi yapılmaktadır.

Panoramik Röntgen

Panoramik röntgen ile dişlerin tamamının görüntülenmesi sağlanır. Röntgende filmi ağzın dışına yerleştirilerek Çekim gerçekleşir ve dişler ile Çevre dokularla beraber tüm üst-alt Çene ve Çene eklemlerinin incelenmesi sağlanır. İmplantlar, gömülü dişler, küçük kistler. vb. işlemlerin uygulanabilmesi amacıyla kullanılan bir görüntüleme işlemidir. İmplantlar ile ilgili daha detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Periapikal Röntgen

Periapikal Röntgen ile panoramik röntgenlerde teşhis edilen, ileri ve detaylı görüntüleme gerektiren ağız içi rahatsızlıkları için kullanılan görüntüleme yöntemidir. Birbirine yakın olan dişler ve bu dişlerin kemik dokularının görüntülendiği ağı içi görüntüleme sistemidir.

Bilgisayarlı Tomografi (BT, CT)

Bilgisayarlı Tomografi ile diğer görüntüleme teknikleri ile tespit edilemeyen ağız içi ve dışındaki rahatsızlıklar üç boyutlu olarak görüntülenir. Ağız tümörleri, kistleri ve Çok sayıda implant uygulaması yapılacak hastalarda kullanılan bu teknik ile ağızda enine kesitler alınır. Bu sayede dişlerin Çevre dokularla ile olan bağlantıları da 3 düzlemde incelenebilmektedir. Antalya oral diagnoz konusunda sorularınız için randevu alabilirsiniz.

Hurma Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant Uygulama Merkezi

Liman Mh. 16. Sk. Demir Apt. No: 4/1-2 Konyaaltı / Antalya / Türkiye

info@hurmadis.com.tr

+90 242 259 58 53

+90 554 569 88 86

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.