Estetik Diş Hekimliği Nedir? Estetik Diş Nasıl Yapılır? Antalya'da Estetik Diş Hekimliği Arayanlara Tavsiyeler

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik Diş hekimliği; Hastanın yüzü ile uyumlu ve doğal görünümlü olarak yapılan, kozmetik uygulamaları da içeren tedavi şeklidir.

Diş tedavisinden sonra hastanın memnuniyeti sadece tedavinin başarısına bağlı olmayıp, ulaşılan estetik sonuçla da yakından ilgilidir. Estetik konusunda mutlaka hastanın da görüşü alınmalı, istekleri not edilmelidir. Ayrıca estetik sağlanırken biyolojik ve fonksiyonel bakış açıları da ihmal edilmemelidir. Antalya estetik diş hekimliği konusunda uzman personelimiz ile sizleri bekliyoruz.

Estetik diş uygulaması hangi durumlarda yapılabilir?

 • Dişlerde birçok sebebe bağlı oluşan renklenmelere ya da koyu ve renkli dişlere
 • Kazalara bağlı kırılan ön bölge dişlerine
 • Birçok neden bağlı olarak meydana gelen ön diş çürüklerine
 • Diş etleri çekilmelerinden dolayı kötü görünüme sahip dişlere
 • Diş eti tedavilerinden sonra dişlere estetik şekillendirilme yapılması
 • Ön bölgede birçok sebebe bağlı olarak kaybedilen dişlerin dudak ve yüz estetiğine uygun olarak şekillendirilmesinde

antalya porselen laminate
antalya porselen laminate

Porselen laminate nedir? Antalya'da Porselen Laminate Yaptıracaklara Tavsiyeler

Parlayan ışıltılı bir gülümse için porselen laminateler oldukça uygundur. Dişi tamamen kesip kaplamak yerine geçen bu uygulama hem zamandan tasarruf hem de bazı durumlarda dişe tel takılmasına gerek kalmaz. Laminateler ince bir porselen tabakasıdır, ölçü alındıktan sonra laboratuarda hazırlanır ve dişin ön yani görünen yüzüne yapıştırılır. Dişin sadece ön yüzünde küçük bir hazırlık yapılır. Böylece doğal dişiniz zarar görmez. Laminateler son derece doğal göründükleri için, hayal ettiğiniz kalıcı estetik sağlanmış olur.

Porselen laminatenin avantajları nedir?

En büyük avantajlarından birisi dişe fazla müdahale edilmemesidir. Böylelikle dişin orjinal yapısı çok fazla bozulmamış olur. Dişe müdahale süresi de kısalmış olacağından hastaların rahatlamasını sağlar. Dişlere müdahale az olduğundan konservatif tedavi olarak da kabul edilir. Işık geçirgenliği vardır. Böylelikle dişler daha doğal ve parlak görülür. Özellikle diş etinin diş ile birleştiği yerde muntazam bir uyum gösterir. Bazı metal destekli laminateler diş eti kenarlarında yansımaya sebep olabilir fakat porselen laminate için bu geçerli değildir. Diğer tedavi yöntemlerine göre tedavi süresi biraz daha kısadır. En önemli ve en güzel özelliklerinden birisi çay, kahve veya sigara gibi etkenlerden etkilenmez ve üzerinde diş taşı oluşturmaz. Bu işin Uzmanı diş hekimi tarafından yapıldığı zaman uzun yıllar ilk günkü görünümünü korur. Antalya porselen laminate konusunda uzman diş hekimlerimiz ile sizlere hizmet etmekten onur duyarız.

Kompozit laminate nedir?

Porselen laminatelerde olduğu gibi dişin sadece ön yüzünde sınırlı miktarda aşındırma yapılır. Ölçü alınmadan ağız içerisinde direk olarak diş rengindeki kompozit dolgu maddesi ile belli oranlardaki renk, şekil ve pozisyon bozuklukları düzeltilebilir. Çok daha kısa sürede (tek seansta) gerçekleştirilen ve fiyatı porselen laminatelere göre çok daha uygun olan bir yöntemdir. Bir diş için ortalama 20-30 dakika gereklidir ve hemen sonuç alınır.

Estetik diş hekimliği uygulamaları nelerdir?

 • Beyazlatma (bleaching)
 • Veneer (kompozit veya porselen laminate)
 • Full Porselen Kuronlar veya Köprüler
 • Dişin Rengiyle Uyumlu Porselen Dolgular
 • Diş Eti Şekillendirme
 • Ortodonti
 • Profesyonel Diş Temizliği

Diş eti şekillendirme nasıl yapılır?

“Gingivektomi” olarak da bilinen diş eti şekillendirme, diş boylarının kısa olması sebebiyle; diş etlerinin aşırı göründüğü ya da diş etlerinin asimetrik olduğu durumlarda estetik olarak düzeltilmesidir. Diş eti uzmanları tarafından yapılan uygulamalar ile diş boyları uzatılabilir veya diş eti simetrik hale getirilebilir.

Hurma Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant Uygulama Merkezi

Liman Mh. 16. Sk. Demir Apt. No: 4/1-2 Konyaaltı / Antalya / Türkiye

info@hurmadis.com.tr

+90 242 259 58 53

+90 554 569 88 86

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.