Ağız Kokusu

Antalya ilinde ağız kokusu sorununuz varsa aşağıdaki yazımızda ağız kokusu sorunu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Ağız kokusu sorununuz varsa mutlaka çekinmeden diş tedavi kliniğimize başvurarak profesyonel diş hekimlerimiz ile görüşerek gerekli yardımı alabilirsiniz.

Ağız Kokusu Sorunu nedir?

Ağız kokusu sorunu toplumumuzda oldukça yaygın olarak karşılaşılan bir sorun olmakla birlikte sosyal ve kültürel nedenlerle üzerinde fazla konuşulmamaktadır. Ağız kokusu sorunu bireyin toplum içerisindeki konumunu etkilemekte ve çoğunlukla da tedavi edilmektense bastırılmaya çalışılmaktadır. Ağız kokusunun bastırılması ise geçici bir çözüm olmakta, kaynağı tedavi edilmediği için de bu sorundan bir türlü kurtulunamamaktadır. Kişi bu sorunu olduğunu kabul etmek istemez veya kendisi bu kokuyu almadığı için kendisinde bu rahatsızlığın olmadığını düşünerek tedaviye yanaşmaz.

Ağız kokusu sorununun nedenleri nedir?

Ağız kokusunun çok çeşitli sebepleri olabilir. Bu sebeplerin ortaya konulması önemlidir. Sadece koku sorunu olmayan sonuçları olabilir. Mideden kaynaklanan hastalıkların teşhisinde de ağız kokusu önemli yer tutmaktadır. Kendisinde bu problem olan hastalarımız çekinmeden diş hekimi ile irtibata geçmelidir. Problemin sebebi yediğiniz yemeğin koku yapması gibi geçici sebepler olabileceği gibi ağızda diş çürüğü bulunması gibi kalıcı sebepler de olabilir. Koruyucu diş hekimliği yazımızı okuyarak diş çürümelerine karşı alınması gereken önlemleri inceleyebilirsiniz.

Ağız kokusu sorununun tedavi nasıl olmalıdır?

Tedavi planları kişiye özel hazırlanmalı ve o bireyin gereksinimlerine göre şekillendirilmelidir. Diş hekimi; tüm bu tedavileri bir taraftan gerçekleştirirken diğer taraftan da ağız bakımı eğitimi ve uygulamaları ile kokunun tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Ağız kokusu sorunu zaman isteyen bir süreçtir. Kişi ilk denemelerinde hastalıktan tamamen kurtulmak ister veya diş hekiminden uzaklaşır. Unutulmaması gereken nokta koku sorunu sadece sizi etkileyen bir problem değil çevrenizi de etkileyen bir problemdir. İnsanlar sizden uzaklaşmaya başlar. Yanınıza yanaşmaz sizden kaçarlar. Bu sebeple bu sorun mutlaka çözülmesi gereken bir problemdir. Antalya ağız kokusu sorunu konusunda her türlü probleminize uygun tedavi yöntemini bulmak için alanında uzman personelimiz ile sizleri bekliyoruz.

antalya agiz kokusu sorunu

Hurma Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant Uygulama Merkezi

Liman Mh. 16. Sk. Demir Apt. No: 4/1-2 Konyaaltı / Antalya / Türkiye

info@hurmadis.com.tr

+90 242 259 58 53

+90 554 569 88 86

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.